Kancelaria adwokacka Pałucki & Szkutnik

Za główny cel prowadzonej działalności prawniczej stawiamy sobie dbałość o bezpieczeństwo prawne przedsięwzięć biznesowych swoich Klientów.

Naszą misją jest zapewnienie profesjonalnego wsparcia prawnego, w oparciu o indywidualne i kreatywne podejście do każdej powierzonej nam sprawy. Doświadczenie naszych prawników i znajomość realiów rynkowych gwarantują naszym Klientom najwyższy standard świadczonych usług. W naszej praktyce szczególny nacisk kładziemy na to, aby proponowane przez nas rozwiązania uwzględniały specyfikę działalności gospodarczej naszych Klientów.

Doradzamy między innymi w kwestiach konstruowania i negocjowania kontraktów handlowych oraz regulaminów, tworzymy spółki prawa handlowego i zapewniamy ich stałą obsługę, pomagamy w sprawach pracowniczych, w kwestiach dotyczących ochrony własności intelektualnej oraz doradzamy w zakresie prawa podatkowego.

Szczególnym obszarem naszego zainteresowania są usługi doradcze dla branży nowych technologii oraz obsługa prawna inwestycji budowlanych i obrotu nieruchomościami.

Reprezentujemy naszych Klientów w gospodarczych sporach sądowych, w tym także jako obrońcy w sprawach karnych gospodarczych i karnoskarbowych.

Zapraszamy Państwa do jednej z siedzib naszej Kancelarii – w Krakowie, w Chrzanowie lub w Zakopanem.

11 lat doświadczenia
1200 + umów i regulaminów
100 % zaangażowania
6 specjalizacji

Specjalizacja

Wspólnicy

Kancelaria Adwokacka Pałucki & Szkutnik zajmuje się kompleksową obsługą prawną przedsiębiorstw i osób fizycznych. Naszą misją jest zapewnienie profesjonalnej pomocy prawnej, w oparciu o indywidualne i kreatywne podejście do każdej powierzonej nam sprawy. Doświadczenie naszych prawników i znajomość realiów.

Skontaktuj się z nami

Publikacje

Bezgotówkowe sposoby uiszczania opłat sądowych w sprawach cywilnych

Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomiło internetową platformę do wnoszenia opłat sądowych.

Sprawy spadkowe a działanie sądu z urzędu

Związanie sądu twierdzeniami wniosku dotyczy tylko osoby spadkodawcy, a w pozostałym zakresie sąd spadku orzeka w ramach...

Zasiedzenie zwiększa wartość zachowku

Jeśli spadkobierca zasiedział działkę będącą w posiadaniu spadkodawcy w chwili otwarcia spadku, powinien się liczyć ze spłatą krewnych zmarłego i własność nabytej nieruchomości wliczyć w skład masy spadkowej.

Zastępcze sadzenie drzew lub krzewów- wyrok NSA

Jeżeli zobowiązany chce starać się o wydłużenie terminu na realizację nałożonego obowiązku, powinien wystąpić o przedłużenie wskazanego terminu z odpowiednim wyprzedzeniem.

Uprawnienia spółdzielni mieszkaniowych bez praw do gruntów

Administrowanie budynkiem zobowiązuje spółdzielnię do utrzymania i użytkowania budynku w sposób zgodny z jego przeznaczeniem oraz utrzymania w należytym stanie technicznym i estetycznym, nie dopuszczając do nadmiernego pogorszenia jego właściwości i sprawności technicznej.

Rozwiązanie spółki jawnej a odpowiedzialność za dług

Następcami prawnymi spółki rozwiązanej bez przeprowadzenia likwidacji są...

Kontakt

biuro@paluckiszkutnik.pl

Zapraszamy do naszych kancelarii w Krakowie, Chrzanowie i Zakopanem, po wcześniejszym ustaleniu terminu telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Kraków

ul. Siemiradzkiego 20a/7
31-137 Kraków

Zobacz na mapie

+48 12 307 24 00

Chrzanów

al. Henryka 26/1
32-500 Chrzanów

Zobacz na mapie

+48 607 841 156

Zakopane

ul. Kościuszki 11
34-500 Zakopane

Zobacz na mapie

+48 501 704 514

Copyright © 2015 Pałucki & Szkutnik Kancelaria Adwokacka