Dane osobowe, własność intelektualna i IT

Przedmiotem naszego szczególnego zainteresowania jest kwestia zarządzania prawami własności intelektualnej oraz ich ochroną, w tym poprzez tworzenie umów z zakresu transferu technologii oraz dbanie o zabezpieczenie prawne tajemnic handlowych przedsiębiorców.

Wspieramy naszych klientów również we wszystkich sprawach związanych z ochroną danych osobowych, w tym przy tworzeniu dokumentacji oraz zapewniamy wsparcie w trakcie kontroli GIODO.

Kancelaria specjalizuje się w obsłudze sektora e-commerce z uwzględnieniem konstruowania umów i regulaminów, wdrażania zgodnych z prawem procedur ochrony danych osobowych oraz dostosowania działalności do przepisów konsumenckich.

Dla branży IT tworzymy umowy i zapewniamy obsługę prawną w trakcie ich negocjacji, w tym w procedurach prawa zamówień publicznych. Doradzamy również w procedurach rejestracyjnych w zakresie znaków towarowych.

Wspieramy Klientów w problemach prawa konkurencji oraz praktyk antykonkurencyjnych, w tym poprzez reprezentację przed Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Dla naszych Klientów tworzymy analizy prawne, audyty ryzyka, opinie i raporty. Zapewniamy wsparcie w negocjacjach i reprezentację w powstałych sporach, również sądowych.

Polecamy nasze publikacje

Dopuszczalność wynagrodzenia za bezprawne naruszenie praw autorskich w wysokości podwójnych tantiemów

Sąd Najwyższy uznał, że zasądzenie tantiemów w podwójnej wysokości jest dopuszczalne i uzasadnione w prawie polskim, bowiem...

RODO – przewodnik po zmianach w zasadach przetwarzania danych osobowych. Przetwarzanie danych osobowych nieletnich

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być samodzielnie wyrażona przez nieletniego...

RODO – przewodnik po zmianach w zasadach przetwarzania danych osobowych. Zgłoszenie naruszeń przetwarzania danych osobowych

Przetwarzający dane osobowe będzie zobowiązany zgłaszać naruszenia bezpieczeństwa danych osobowych...

RODO – przewodnik po zmianach w zasadach przetwarzania danych osobowych. Bezpieczeństwo przetwarzania

RODO nakłada obowiązek wdrożenia odpowiednich środków organizacyjnych i technicznych mających zapewnić bezpieczeństwo.

Kontakt

biuro@paluckiszkutnik.pl

Zapraszamy do naszych kancelarii w Krakowie, Chrzanowie i Zakopanem, po wcześniejszym ustaleniu terminu telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Kraków

ul. Siemiradzkiego 20a/7
31-137 Kraków

Zobacz na mapie

+48 12 307 24 00

Chrzanów

al. Henryka 26/1
32-500 Chrzanów

Zobacz na mapie

+48 607 841 156

Zakopane

ul. Kościuszki 11
34-500 Zakopane

Zobacz na mapie

+48 501 704 514

Copyright © 2015 Pałucki & Szkutnik Kancelaria Adwokacka